Bolesť brucha

Bolesť brucha

Brucho je časť tela človeka, kde sa nachádzajú zažívacie orgány. Každý človek tomuto termínu prirodzene rozumie. Presné biologické vymedzenie tohto pojmu nie je až tak dôležité. V oblasti brucha sa nachádza množstvo orgánov. Patrí sem žalúdok, žlčník, pečeň, tenké črevo, hrubé črevo, pankreas a iné.

Bolesť brucha je nešpecifický termín, ktorý označuje bolesť, ktorá subjektívne pochádza z oblasti brucha. Ako už bolo spomenuté, v brušnej oblasti sa nachádza množstvo orgánov. To znamená, že aj príčina bolesti brucha môže byť veľmi rôznorodá. Na presné určenie príčiny bolesti brucha má odborné vedomosti iba lekár. Ak bolesti brucha pretrvávajú dlhšie je nutné vyhľadať odbornú pomoc. Bolesti brucha môžu byť prejavom veľmi závažných chorôb, ako je napríklad rakovina. Hlavne pri rakovine skorá diagnostika je kľúčová z pohľadu možného vyliečenia.

V obrovskej väčšine však bolesti brucha majú ďaleko jednoduchšie a menej nebezpečné vysvetlenie. Žalúdok môže negatívne reagovať na určité druhy jedla. Chémia v žalúdka sa môže jednoducho pokaziť a to môže spôsobiť bolesť brucha. Takisto k podobnej situácii môže dôjsť v črevách, kde môže dochádzať k plynatosti v dôsledku premnoženia baktérií alebo zlých tráviacich pochodov. Mnoho bolestí je napríklad spojených s problémami žlčníka.

Môže vás zaujímať:

  • Bolesť v pravom boku Okolie brucha je veľmi náchylné na rôzne druhy bolesti. Pravý bok […]
  • Bolesť v ramene Bolesť v ramene môže mať niekoľko zdrojov. Najčastejšie je to […]
  • Bolesť krku Krk je miestom, kde sa nachádzajú horné dýchacie cesty. Táto časť […]
  • Bolesť srdca Srdce patrí medzi životu nevyhnutné orgány. Na rôzne choroby srdca […]
  • Bolesť prsníkov Bolesti prsníkov sú pomerné časté sprievodné znaky menštruácie […]

Skúsenosti a názory:
Názor na “Bolesť brucha

  1. Spätné upozornenie: Prejavy besnoty

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.