Bolesť nôh

Bolesť nôh

Bolesti nôh môžu mať rôzne príčiny, ale najčastejšia príčina súvisí s moderným štýlom života. Sedaví spôsob života a nedostatočný pohyb spôsobuje zmeny v našom tele. Biologicky je ľudské telo postavené na častý pohyb a využívanie rôznych svalových skupín. Sedaví spôsob života umožňuje rozvoj iba určitých častí tela. Nohy sú jednou z častí tela, ktorá týmto trpí.

Bolesť nôh a ich opuchy sú dôsledkom žilových ochorení dolných končatín. Toto ochorenie, hoci nie je smrteľné, nie je vhodné podceňovať. Pokiaľ sa mu nevenuje dostatočná pozornosť a je neliečené, môže v budúcnosti človeku spôsobiť nemalé problémy a zhoršiť kvalitu života.

Žilové ochorenie nôh spočiatku nemá takmer žiadne príznaky. Postupne sa objavujú malé žilky vo forme vetvičiek na členkoch. Následne sa môžu objavovať kŕčové žily na vonkajšej strane lýtok. Ďalším štádiom tohto ochorenia je opúchanie nôh, ktoré je zvyčajne spôsobené nadmernou záťažou nôh alebo používaním nevhodné oblečenia, ako sú napríklad pritesné ponožky.

Ďalšími príznakmi sú rôzne kožné zmeny, ktoré sú následkom zhoršenia vyživovania pokožky cievami. Týmto príznakom sa dá vcelku jednoducho predísť. Prevenciou je pravidelný pohyb. Človek by mal mať určitú pohybovú aktivitu minimálne tri krát v týždni. Preventívne prehliadky sú účinné aj pri tomto ochorení.

Môže vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.