Bolesť ruky

Bolesť ruky

Ruky sú časťami ľudského tela, ktoré sú veľmi náchylné k nejakému úrazu, pretože ich neustále používame. Ruky sú primárnym nástrojom človeka. Akákoľvek bolesť ruky dokáže veľmi znepríjemniť život. Často sa stáva, že takéto bolesti znemožnia používanie horných končatín a tak vyradiť človeka z pracovného procesu.

Pôvod bolesti ruky môže byť veľmi rôznorodý. Od absolútne neškodných úrazov ruky až po rakovinové ochorenie, ktoré môže skončiť amputáciou ruky alebo smrťou.

Ako pri každej bolesti aj bolesti ruky je potrebné venovať pozornosť. Bolesť je varovanie organizmu, že niečo nie je v poriadku.

Väčšina bolestí rúk ma degeneratívny alebo traumatický pôvod. Zlomeniny horných končatín sú veľmi časté. V ruke sa nachádza množstvo veľmi malých kostičiek, ktoré sú pri nevhodnom tlaku náchylné na zlomeniny. Mnohé zlomeniny nie sú veľmi zjavné a môžu zostať neodhalené a spôsobovať dlhodobé problémy. Časté sú rôzne praskliny alebo narazeniny kostí, ku ktorým dochádza najmä počas športových aktivít.

Kĺbové problémy sú takisto v popredí príčin bolestí rúk. Artróza alebo reuma dokáže spôsobiť mnoho problémov. U starších ľudí problémy spôsobuje osteoporóza, ktorá môže mať za následok porušenie kĺbov alebo výskyt častých zlomenín.

Pri pretrvávajúcich bolestiach rúk je nutné vyhľadať odbornú pomoc.

Môže vás zaujímať:

  • Bolesť za uchom Hlava je centrom mnohých ľudských orgánov. Najdôležitejší je však […]
  • Bolesť prstov Prsty sú relatívne jednoduchá časť ľudského tela, ktorá neobsahuje […]
  • Bolesť hlavy Bolesti hlavy sú pre mnohých pravidelnou súčasťou života. Väčšina […]
  • Bolesť obličiek Obličky sú orgánom vylučovacej sústavy človeka. Je to párový […]
  • Bolesť v krížoch Bolesti v kĺboch je ľudové označenie bolestí, ktoré majú pôvod […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.