Bolesť semenníkov

Bolesť semenníkov

Pohlavné orgány muža sú veľmi citlivou témou u muža takisto ako aj u ženy. Mnohí muži sa jednoducho hanbia  o týchto veciach rozprávať a odmietajú vyhľadať lekársku pomoc v prípade, že majú problémy s pohlavnými orgánmi.

Bolesti semenníka majú veľkú výpovednú hodnotu. Za normálnych okolností by k nim nemalo dochádzať. Takže ak sa nejaké vyskytnú je to dostatočný signál k vyhľadaniu odbornej pomoci.

Bolesť semenníkov má však aj pozitívnu stránku. V takomto prípade sa s veľkou pravdepodobnosťou nejedná o rakovinu semenníkov. Pri tomto nádorovom ochorení dochádza k opuchu semenníka alebo k vytvoreniu hrčky. Oba tieto útvary sú však spravidla nebolestivé.

Bolestivé opuchy semenníkov sú naopak spôsobené zápalovými procesmi. Tieto infekcie sa môžu dostať do semenníkov prostredníctvom močovej sústavy. Akútny zápal semenníka môže signalizovať jeho torziu, ktorá môže v prípade, že nie je liečené, spôsobiť zánik semenníka.

Nie každá bolesť, ktorá je subjektívne pociťovaná v semenníku, je naozaj zapríčinená semenníkom. Často ide o zápal nadsemenníka alebo problémy s prostatou.

Semenníky môžu podliehať zmenám tvaru v dôsledku iných chorôb. Tieto zmeny však nie sú bolestivé. Takisto ako u prsníkov aj u semenníkov sa odporúčajú pravidelné samoprehliadky a najlepšie aj pravidelné preventívne vyšetrenia.

Môže vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.