Bolesť v pravom boku

Bolesť v pravom boku

Okolie brucha je veľmi náchylné na rôzne druhy bolesti. Pravý bok je presne v tejto oblasti. Navyše sa nachádza v blízkosti chrbtice a miechy. To je ďalší potenciálny zdroj bolesti. Táto komplexnosť a množstvo možných zdrojov bolesti nedáva laikovi veľa priestoru na správnu diagnostiku.  Nemal by sa ani o to pokúšať, pretože to môže byť kontraproduktívne. Človek, ktorý pociťuje pretrvávajúce bolesti v pravom boku by mal vyhľadať odbornú lekársku pomoc. Toto je jediný spôsob, ako sa dopracovať k správnej diagnóze.

Základne zdroje bolesti v pravom boku sú tri – vnútorné orgány, stena brušnej dutiny a chrbtica. V oblasti  pravého boku nachádzame množstvo životu nevyhnutných orgánov. Patria sem napríklad – pečeň, tenké črevo, žlčník, časť hrubého čreva a iné. Každý z týchto orgánov môže byť zdrojom bolesti.

Stena brušnej dutiny je častým zdrojom bolestí v pravom boku. V tejto stene sa nachádza množstvo svalov a nervov, ktoré môžu byť veľmi jednoducho poškodené. To sa môže stať napríklad pri športovaní alebo pri namáhavej fyzickej činnosti, na ktorú nie je organizmus pripravený.

Chrbtica spôsobuje bolesť boku na nervovej úrovni. Bolesť v pravom boku môže byť spôsobená aj inými orgánmi, ktoré sú vzdialené od oblasti pravého boku.

Ďalšie zdroje informácií:

 

Môže vás zaujímať:

Skúsenosti a názory:
Názor na “Bolesť v pravom boku

  1. rado

    Prajem pekný deň
    Môj problém spočíva v tom, že ma pichá na pravej strane od chrbáta pod rebrami a prechádza mi to už aj na lavu iba v zadu začalo to niekedy po jedle ale nie pravidelne teraz je to častejšie a pichá to až tak , že sa neviem niekedy normálne postaviť z postele alebo sedačky je to vždy ibe keď som v klude ak normálne fungujem v práci a tak nie je to môžete mi poradiť? ďakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.