Bolesť v ramene

Bolesť v ramene

Bolesť v ramene môže mať niekoľko zdrojov. Najčastejšie je to kĺbový problém alebo problém v krčnej chrbtici. Pletenec hornej končatiny sa skladá z celkovo 8 kĺbov, čo vytvára komplexný systém. V každej časti tohto systému môže dôjsť k problému, ktorý dokáže spôsobiť bolesti.

Zdrojom problémov v ramennom kĺbe sú hlavne jeho mäkké časti ako šľachy, kĺbové puzdro a kĺbový maz. Problémy s ramenom môžu mať degeneratívne, funkčné, traumatické a zápalové príčiny. Do úvahy prichádzajú aj rakovinové nádory.

Samotné príčiny bolesti ramena nie sú veľmi známe. Ani súčasná veda nedokáže prísť na presnú príčinu ochorení spôsobujúcich bolesti ramena. Ako príčina sa často označuje artróza.

Bolesti v ramene, ktoré majú mechanické príčiny sa prejavujú pri pohybe končatiny. Väčšinou ide o degeneratívne a traumatické zmeny. Tieto ochorenia ramena sú bežné pri aktívnych športovcov a pri starších ľuďoch.

Bolesti ramena môžu vznikať dráždením rôznych nervov. K tomuto dochádza počas pohybu kostí v kĺboch. Takéto bolesti nie sú obmedzené na úzku oblasť ramena, ale  môžu vystreľovať aj do iných častí trupu.

Liečenie bolestí ramena je rôzne, tak ako sú rôzne príčiny týchto bolestí. Pri mechanickom poškodení kĺbov sa využívajú rôzne regeneračné cvičenia.

Môže vás zaujímať:

  • Bolesť brucha Brucho je časť tela človeka, kde sa nachádzajú zažívacie orgány. […]
  • Bolesť ucha Bolesť ucha môže mať rôzne príčiny. Ucho, z biologického hľadiska, […]
  • Bolesť v krížoch Bolesti v kĺboch je ľudové označenie bolestí, ktoré majú pôvod […]
  • Bolesť v hrdle Bolesti v hrdle môžu mať veľmi rôzny pôvod. Táto forma bolesti je […]
  • Bolesť žalúdka Bolesť žalúdka nemusí byť iba bolesť spôsobená samotným žalúdkom. […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.