Bolesť v tehotenstve

Bolesť v tehotenstve

Tehotenstvo je pre ženu obdobím plným očakávania, šťastia, ale aj mnohých starostí a strachu o bezpečnosť a zdravie svojho dieťaťa. Starosti sa prejavujú najmä rôznymi bolesťami, ktoré sprevádzajú každé tehotenstvo.

Problémom pre budúcu mamu je rozlíšiť, ktoré bolesti sú prirodzené a ktoré bolesti sú znakom nejakých problémov. Je veľmi dobré, keď tehotná žena má nejaké znalosti o tehotenstve. Aj v tomto prípade vzdelanosť a vedomosti sú veľkou výhodou. Treba sa však mať na pozore a svoje vedomosti nepreceniť. Bolesti dokáže správne posúdiť iba lekár.

Rôznym prirodzeným bolestiam počas tehotenstva sa dá predísť pohybovými cvičeniami. Pre tehotnú ženu je veľmi vhodné plávanie. Ďalšou vhodnou aktivitou pre ženy počas tehotenstva je joga.

Bolesti prsníkov sprevádzajú každé tehotenstvo. Dnes existuje množstvo špeciálnych podprseniek, ktoré dokážu tieto bolesti zmierniť a uľahčiť život počas tehotenstva.

Bolesti v oblasti krížov môžu signalizovať nejaké problémy. Pozornosť im treba venovať hlavne v prípade, že takéto bolesti sú spojené  s bolesťami v oblasti podbrušia.

Samoliečba bolestí počas tehotenstva sa riadi inými pravidla ako mimo neho. Používanie rôznych liekov proti bolesti je vhodné vždy konzultovať s doktorom, pretože príslušné chemické látky môžu negatívne ovplyvniť vývoj plodu.Môže vás zaujímať:

  • Bolesť svalov Bolesť svalov je veľmi častá forma bolesti. Veľké množstvo chorôb […]
  • Bolesti kĺbu Bolesť kĺbu môže výrazne skomplikovať život a hlavne jeho kvalitu. […]
  • Bolesť prstov Prsty sú relatívne jednoduchá časť ľudského tela, ktorá neobsahuje […]
  • Bolesť žalúdka Bolesť žalúdka nemusí byť iba bolesť spôsobená samotným žalúdkom. […]
  • Bolesť nôh Bolesti nôh môžu mať rôzne príčiny, ale najčastejšia príčina […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.