Bolesť za uchom

Bolesť za uchom

Hlava je centrom mnohých ľudských orgánov. Najdôležitejší je však fakt, že hlava je miestom centrálnej nervovej sústavy. Nájdeme tu mozog a miechu. Toto vytvára z hlavy veľmi komplikovaný a komplexný systém. Z tohto dôvodu bolesti hlavy môžu signalizovať veľmi rôzne veci či ochorenia. Veľké množstvo bolestí hlavy má psychosomatický pôvod. Takéto bolesti hlavy sú spôsobené psychickými príčinami v kombinácii s fyzickými.

Bolesť za uchom je jedna z mnohých bolestí, ktorú  môže človek pociťovať v oblasti hlavy. Nie je jednoduché určiť, čo ju spôsobuje. Príčin môže byť viacero.

Takáto bolesť môže byť prejavom migrény, ktorá je v populácii pomerne častá. Migréna sa objavuje u väčšiny ľudí pravidelne. Môže sa však vyskytnúť aj iba raz za život. Migréna ustupuje maximálne po niekoľkých dňoch.

Pomerne častou chorobou, ktorá postihuje sluchové ústrojenstvo človeka, je zápal stredného ucha. Tento zápal je zvyčajne spôsobený baktériami, avšak jeho pôvodcom môžu byť aj vírusy alebo plesne. Pri zápale stredného ucha dochádza k silnej tvorbe hnisu, ktorý následne tlačí na bubienok v uchu. Tento tlak dokáže vytvoriť veľmi intenzívnu bolesť.

Pri pretrvávajúcich bolestiach hlavy nie je dobré sa spoliehať na samoliečbu alebo na laické lekárske názory. Je nutné vyhľadať lekára.

Môže vás zaujímať:

 • Bolesť prstov Prsty sú relatívne jednoduchá časť ľudského tela, ktorá neobsahuje […]
 • Bolesť ruky Ruky sú časťami ľudského tela, ktoré sú veľmi náchylné k nejakému […]
 • Bolesť hlavy Bolesti hlavy sú pre mnohých pravidelnou súčasťou života. Väčšina […]
 • Bolesť v krížoch Bolesti v kĺboch je ľudové označenie bolestí, ktoré majú pôvod […]
 • Bolesť ucha Bolesť ucha môže mať rôzne príčiny. Ucho, z biologického hľadiska, […]

Skúsenosti a názory:
2 názory na “Bolesť za uchom

 1. Žaneta

  Rada by som sa opýtala na jeden problém,ktorý mam.
  Ide o to,že za ušami sa mi vytvorili tzv pupence,a neskor sa mi to aj otvorilo a mokvalo mala sam na jenej strane ucha a pol lica akoby to vyzeralo na ružu.a strasne to palilo a bolo to horuce.
  Teraz sa mi to objavilo aj na druhej strane.
  Teraz beriem lieky Augmentin 1g.14ks.
  Prosim piradite mi o co ide.
  Ďakujem.

 2. miro

  Rád by som sa spital mam problem žeked sa otočím do lava alebodo prava tak ma pichá za pravým uchom a začína ma aj oko ako keby mi napuchalo alebo nejak podobne dakujem za odpoved

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.