Erektilná dysfunkcia, problémy s erekciou – Zerex, Erexan vs lekári

Erektilná dysfunkcia, problémy s erekciou – Zerex, Erexan vs lekári

V tomto článku sa budeme baviť o problémoch s erekciou, tabletkách Zerex a Erexan (recenzie nájdete v odkazoch) a názoroch lekárov. Problémy s erekciou má každý druhý muž po 50tke a nezriedkavé sú aj v mladšom veku. Je jasné, že sa jedná o vážný problém, ktorý trápi podstatnú časť populácie. Aby sa tomuto problému muž predchádzal, je potrebná dávka šťastia (áno, aj to), je nutné dodržovať zdravú životosprávu a taktiež sa odporúčajú pravidelné kontroly u lekára, urológa. Ten vie zaznamenať aj malé zmeny a vopred problému predchádzať a liečiť ho v začiatkoch. Vtedy je minimálna šanca na to, že ochorenie prerastie do erektilnej dysfunkcie, prípadne až rakoviny prostaty.

Názory lekárov a vyšetrenie u lekára

Čo sa týka lekárov, vyšetrenie začne u praktického lekára, urológa, sexuológa či psychiatra, ale aj ostatní lekári Vám vedia poradiť, na koho sa môžete obrátiť. Sexuologické vyšetrenie zdravotné poisťovne hradia, a tak môžu muži (ale aj ženy) bez väčších nákladov získať. Lekár zhodnotí celkový stav pacienta, zistí, z akých príčin sa u neho porucha erekcie vyskytuje, a nasadí liečbu ako primárnej príčiny poruchy, tak liečbu samotnej erekcie pomocou účinných liekov. Lieky prvej voľby sú PDE-5 inhibítory v tabletkovej forme. Jedinou ich absolútnou kontraindikáciou je súčasné užívanie nitrátov – teda nie všeobecne ochorenia srdca. Ale aj v prípade užívania nitrátov je pacientovi s erektilnou dysfunkciou možné pomôcť.

Tabletky na erekciu – výživové doplnky

Lekári však často radikálne odmietajú potravinové doplnky (lieky bez predpisu na problémy s erekciou), nie sú totiž pri nich vykonávané klinické štúdie ich účinnosti. No na druhej strane tvrdia, že až 25% z celkového efektu, po konzumácii tablety môže byť účinný placebo efekt. Ja by som túto informáciu rád doplnil. Existuje veľa prírodný extraktov, ktoré pomáhajú prekrveniu pohlavných orgánov a práve nedostatočné prekrvenie je jednou z hlavný príčin erektilnej dysfunkcie, impotencie či problémov s erekciou. Je nutné poznamenať aj to, že časť problémov môže byť „v hlave“, tzn. psychické problémy, ako enormný stres, strach, hanblivosť, rodinné, či pracovné problémy, proste problémy, od ktorých sa partner pri sexe nedokáže odosobniť. Následne zaznamenáva problémy s erekciou.

Ako to naozaj je

Ešte aby som sa vrátil k výživovým doplnkom. Na trhu je niekoľko veľmi úspešných produktov, ide hlavne o Zerex a Erexan, ktoré používa stovky až tisíce mužov z celého Slovenska (myslím že Zerex je aj v Českej Republike). Tieto tablety obsahujú extrakty z rastlín ako sú Tribulus Terrestris, Maca a iných. Pri správnej koncentrácii s v spolupráci s inými zložkami dosahujú takéto výrobky merateľné zlepšenia u mužov, ktorí majú problémy s erekciou. Navyše, ak by tomu tak nebolo, prečo by to títo muži objednávali viackrát a pravidelne užívali. Predsa nikto nebude brať niečo, čo u neho nefunguje, prípadne sa spoliehať len na placebo efekt. Pravda je taká, že tieto prírodné produkty, sú nielenže zdravotne nezávadné, ale majú svoje overené účinky (samozrejme, nikto racionálne rozmýšľajúci, ich účinok nebude zrovnávať s Viagrou a inými účinnými liekmi na predpis). Navyše sú to prakticky vitamínové bomby, ktoré zlepšujú celkový zdravotný stav mnohými blahodárnymi účinkami. Aj preto sú také populárne a majú svoje miesto na trhu. Je úplne jasné, prečo ich lekári neodporúčajú, sú za tým 2 dôvody. Jeden je racionálny – ak je muž reálne chorí a dlhodobo odkladá návštevu lekára, namiesto toho užíva výživový doplnok, hrozí mu zhoršenie zdravotného stavu. V tomto prípade by určite návštevu nemal odkladať, no toto proklamujú aj samotné výživové doplnky (nestretol som sa ani s jedným, ktorý by „odhováral“ muža od návštevy urológa). Druhá vec je, že kvalitné výživové doplnky môžu škodiť lekárom práve svojimi reálnymi účinkami. Ak u muža nepretrváva ďalej problém s erekciou, na čo by lekárovi naďalej chodil a na čo by kupoval lieky na predpis (ktoré stoja často viac).

autor: Peter Kacián, Erekcia

Môže vás zaujímať:

  • Bolesť v pravom boku Okolie brucha je veľmi náchylné na rôzne druhy bolesti. Pravý bok […]
  • Bolesť prstov Prsty sú relatívne jednoduchá časť ľudského tela, ktorá neobsahuje […]
  • Bez bolesti je život krajší Ľudský organizmus je komplexným systémom, ktorému sa snaží […]
  • Bolesť v ramene Bolesť v ramene môže mať niekoľko zdrojov. Najčastejšie je to […]
  • Bolesť nôh Bolesti nôh môžu mať rôzne príčiny, ale najčastejšia príčina […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.